Pieluchy jednorazowe – najważniejsze wady i zalety

Czy pieluchy jednorazowe to dobre rozwiązanie dla dziecka? Do niedawna wielu z nas decydowało się chętniej na zakup pieluch wielorazowych. Te przeważały nie tylko w aspekcie ekologicznym i cenowym, ale przede wszystkim pod względem komfortu dziecka. Dzisiaj jednak producenci pieluch jednorazowych stawiają na nowe i wygodne rozwiązania. Obecnie bez trudu znajdziemy w sklepie produkty, które zostały wykonane z naturalnych i nieuczulających składników. Pieluchy jednorazowe wyróżniają się dużą chłonnością, jednak przed ich zakupem warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jakich? 

Prawidłowa higiena ciała

Dobrze zaprojektowane pieluchy jednorazowe ładne nie tylko nie uwierają, ale i zapewniają dziecku odpowiednią higienę ciała. Nie mniej ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru pieluchy, szczególnie gdy maluch będzie z niej korzystał przez cały dzień. Im lepiej dobrany produkt, tym mniejszy dyskomfort u dziecka wywołany złym dopasowaniem wielkości pieluchy. Warto też pamiętać i o tym, że choć chłonne pieluchy są wyjątkowo praktyczne, to nie należą do produktów najbardziej higienicznych.

Główne zalety pieluch jednorazowych

Główną zaletą pieluch jednorazowych jest na pewno oszczędność czasu. Nie marnujemy go na praniu i suszeniu pieluch, a po prostu zużytą zmieniamy na nową. Poza tym jednorazowe produkty ułatwiają zachowanie higieny i niwelują ryzyko uczuleń czy wysypki. Nowoczesne pieluchy wyposażone są też w specjalne ściągacze, które uniemożliwiają wydostanie się zawartości na zewnątrz.

Wszystko, co trzeba wiedzieć na temat pieluch jednorazowych:

– ekologiczne rozwiązania, które nie zaśmiecają środowiska, 

– bezpieczne i komfortowe dla dziecka,

– tańsze od pieluch wielorazowych,

– należy zwracać uwagę na skład produktu,

– niektóre z nich mogą uczulać skórę dziecka,

– doskonałe rozwiązanie w trakcie podróży, 

– należy unikać wszelkich zapachowych opcji (chemia),

– wiele różnych rozwiązań, co ułatwi dopasowanie.